
Christian Dior 1905-ben született Granville-ben (Franciaország, Normandia) egy mosószerekkel foglalkozó nagyiparos családjában. Egy anekdota szerint kamaszkorában egy tenyérjós azt jövendölte számára, hogy "Az asszonyok áldani fogják, maga pedig általuk fog boldogulni. A világháború befejeztével Párizsba költözik, és olyanokkal köt barátságot, mint Max Jacob és Jean Cocteau. Politikusnak készül, de meggondolja magát és tanulmányait félbehagyva galériát nyit, ahol és Picasso, Matisse és Dali képeit állítja ki. A 30-as évek világválsága miatt azonban a galéria tönkremegy, így a Figaro Illustré illusztrátora lesz. Ettől kezdve egymás kezéből tépik ki vázlatait, Nina Ricci, Balenciaga és sokan mások. 

1938-ban már, mint divattervező szerződik a kor egyik leghíresebb kreátorához, a Robert Piguet divatházhoz. Robert Piguet a haute couture legendás tervezője és zseniális pénzember volt egy személyben, aki éppen akkoriban nyitotta meg Párizs legelőkelőbb szalonját a Rond Point des Champs Elysee-n. A szalon, az akkori elit, művész és sztárvilág kedvenc találkozóhelyévé vált. Christian Dior ezt mondta a Piguet háznál töltött időkről: Robert Piguet megtanított arra, hogy az utat a valódi eleganciához, az egyszerűség erényében kell keresni.

Robert Piguet
A háború azonban közbeszól és csak 1941-ben tér vissza Párizsba, a megszállt fővárosba és leszerződik a nagyhírű Lucien Lelong divatházhoz. 4 évvel később, 1945-ben, Marcel Boussac, a "gyapjúkirály" pénzügyi segítségével megnyitja első önálló divatházát. Az 1947-es első kollekciót látva a Harper’s Bazaar főszerkesztőnője, Carmel Snow felkiáltott: „Dear Christian, your dresses have such a new look !” Így máig az ő nevéhez köthető a New Look stílus. Jellemzői az általánosan karcsú szabás, a hangsúlyozottan alakkövető felsőrész, és a lebegő szabású szoknyák. Maga Dior a kollekcióját „Ligne Corolle“-nak nevezte ("pártastílus"). Az első kollekcióval egyidejűleg parfüm céget is alapított és első kreációját Miss Diornak nevezte el. Az ötvenes évekre már a sztárok szabásza, és 1957-re divatháza a francia haute couture kivitel több mint felét adja. Halálakor, 1957-ben cége már 15 országban több mint kétezer embernek ad munkát. Halála után helyét először Yves Saint Laurent, Gianfranco Ferré, majd John Galliano követte, aki mind a mai napig vezető tervezője és hű követője a Dior álomnak.
John Galliano, a bohém kalóz

Juan Carlos Antonio Galliano Guillen 1960-ban született, spanyol és gibraltári szülők gyermekeként, Angliában. 1984-ben, a St Martin's College of Art and Design rangos egyetemen kitüntetéssel végzett és diplomát szerzett, a francia forradalom ihletésű kollekciójával. A kollekciót azonnal és teljes egészében megvásárolta a londoni butikhálózat, a Browns. 1987-ben,1994-ben és 95-ben is megkapta a brit Design of the Year rangos díját.
Több támogatója is akadt, de végül úgy döntött, Párizsba költözik és ott alapozza meg ügyfélkörét. Az első saját show-t, 1989-ben a párizsi Fashion Weeken mutatta be. A nagy áttörést és ismertséget végül, mint Gautiernál a Madonna turné ruhái, Gallianonál a Kylie Minogue, a Let’s Get turné jelmezeinek tervezése hozta. Azonban még mindig nem sikerült létrehozni a biztos pénzügyi hátteret. Ekkor lépett segítségére, az amerikai Vogue híres főszerkesztőnője és a Vanity Fair akkori európai tudósítója, Andre Leon Talley, akik bemutatták a portugál divat-mecénásnak, Sao Schlumbergernek. Így végre sikerült megkapnia azt a társadalmi támogatást és pénzügyi hátteret, ami hitelessé tehette Párizsban. Létrejött a John Galliano divatház és egy fontos kollekció, 17 fekete ruhával, melynek bemutatásában a leghíresebb modellek vettek részt, mint Kate Moss, Helena Christensen, Naomi Campbell és Linda Evangelista. A bemutatót a sajtó és a világ legbefolyásosabb ügyfelei részvételével tartották meg. A divatkritikusok megállapították, hogy Galliano olyan művészi kifejezéssel bír, mint a régi nagy divatházak és az igazi haute couture. Vonzza a fiatal, divattudatos ügyfeleket, mint a régi francia divatházak. 1995-ben nevezik ki a Givenchy divatház vezető tervezőjének és így történhetett meg először, hogy egy brit tervező vezethetett egy nagy múltú francia haute couture divatházat. Már az első couture show óriási szakmai és anyagi sikert hozott a háznak és Gallianonak, de mégis alig két évvel később, 1996 október 14.-én, mikor a Dior éléről leköszönt Gianfranco Ferré, Galliano boldogan tett eleget a felkérésnek és foglalta el a helyét.
1997.január 20.-án mutatta be első kollekcióját a DIORnál, ami egybeesett Christian Dior 50 évvel ezelőtti első kollekciójának bemutatójával. 2009. január 1-én megkapta a francia Becsületrendet.

Galliano, megjelenésében excentrikus, izgalmas, vitatott figura. Leginkább egy romantikus kalózhoz hasonlítható, de manapság kis Salvador Dali beütéssel:) Az általa viselt stílust így jellemzi: „csavargó-elegancia”, vagy BOHO. (a bohém rövidítése) Szigorú napirend szerint él, minden reggel 6h-kor kel és tornázik. Saját bevallása szerint ez segíti a napi koncentrációban.
Mindenesetre egyszerűen imádni való személyében és mint művész egyaránt.
Nézzetek meg néhány képet a DIOR 2010/11-es haute couture és fall winter bemutató darabjaiból:
